„Przyjaciele Pandy” to wsparcie merytoryczne i dydaktyczne dla nauczyciela i klasy. Po rejestracji na stronie programu otrzymasz dostęp do bezpłatnych materiałów, które możesz pobrać i wykorzystać podczas lekcji.

  • W bloku „Ja i środowisko” uczniowie dowiedzą się, co zanieczyszcza wodę, glebę i powietrze. Przyjrzą się opakowaniom oraz środkom transportu. Nauczą się, jak wybierać zakupy w sklepie, jak odżywiać się prawidłowo oraz segregować i przetwarzać śmieci. Wykonają własnoręcznie papier czerpany, poznają tajniki kompostu, a także rolę białek, tłuszczy, cukrów i witamin w organizmie człowieka.
  • Blok „Woda” przedstawia ryby słono- i słodkowodne, ptaki i ssaki morskie. Dzieci podczas zabawy nauczą się naśladować sposoby poruszania się najmniejszych zwierząt wodnych. Przyjrzą się wodzie w różnych stanach skupienia i związanym z nią zjawiskom pogodowym, a także przekonają się, ile wody kryje się w codziennej porcji jabłka i marchewki.
  • Blok „Las” pozwala prześledzić zmiany zachodzące w przyrodzie w rożnych porach roku. Dzieci sprawdzą, które ptaki wylatują na zimowiska, poznają warstwy lasu i przekonają się, jakie rośliny i zwierzęta je zamieszkują. Zajmą się zagrożonymi gatunkami dużych drapieżników leśnych i wcielą się w terenowych tropicieli przyrody, poznając ją za pomocą zmysłów – wzroku, słuchu i dotyku.

Wybierz blok i zaloguj się