Jestem nauczycielem

Jesteś nauczycielem klas I–III lub/i prowadzisz zajęcia w świetlicy? Poszukujesz atrakcyjnych materiałów edukacyjnych i innowacyjnych narzędzi, które pomogą Ci przeprowadzić ciekawe lekcje? Chcesz uwrażliwić swoich uczniów na kwestie ochrony środowiska? Dołącz z klasą do grona „Przyjaciół Pandy”! Aż 90 proc. nauczycieli, którzy dotąd skorzystali z naszego programu, oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji ocenili program bardzo pozytywnie.

Pogłębiona wiedza o przyrodzie i budowanie nawyków ochrony środowiska na co dzień są niezwykle istotne w obliczu zmiany klimatu, która dzieje się na naszych oczach. Słyszymy o wykwicie sinic w Bałtyku, wichurach niszczących budynki, rosnącej liczbie zagrożonych gatunków zwierząt, czy choćby o problemie smogu. Nie tylko dzieci, ale również dorośli chcą wiedzieć, czym są te zjawiska i skąd się biorą. A przecież punktem wyjścia jest zdobycie wiedzy przyrodniczej, która powinna być ściśle połączona z budowaniem konkretnych postaw wśród dzieci. Ważne jest, aby już najmłodsze pokolenie zdawało sobie sprawę z konieczności dbania o przyrodę niezbędną do naszego życia.

„Przyjaciele Pandy” to wyjątkowy program edukacji ekologicznej dla klas I–III szkół podstawowych oraz świetlic. Powstał, by ułatwić nauczycielom nauczanie przyrody oraz inspirowanie najmłodszych do właściwych codziennych wyborów na rzecz środowiska.

Do programu można przystąpić, wybierając jedną z dwóch wersji:

Wersja podstawowa – to pomoc dydaktyczna i merytoryczna dla nauczyciela w postaci materiałów do pobrania on-line. Po rejestracji na naszym portalu pobierz bezpłatne materiały edukacyjne z wybranego bloku tematycznego. W trzech blokach tematycznych łącznie dostępnych jest 15 lekcji i 9 quizów na platformie internetowej.

Wersja rozszerzona – to merytoryczne i dydaktyczne wsparcie dla nauczyciela i klasy w postaci wydrukowanych materiałów, całorocznego dostępu do platformy edukacyjnej, a jednocześnie wymierna pomoc zagrożonym gatunkom zwierząt. Kompletne trzy bloki tematyczne „Las”, „Woda” oraz „Ja i środowisko”, wykorzystane łącznie pozwalają zrealizować podstawę programową edukacji wczesnoszkolnej MEN oraz spełniają zasadę zintegrowanego nauczania.