Przykładowe materiały w bloku „Ja i środowisko”

W bloku „Ja i środowisko” dzieci będą się uczyć o wpływie człowieka na środowisko. Dowiedzą się, ile na co dzień zużywa się wody i wytwarza śmieci oraz przede wszystkim, jak można chronić środowisko we własnym zakresie. Samodzielnie sprawdzą, jak odzyskiwać surowce na przykładzie papieru z makulatury. A także zdobędą wiedzę, jak się zdrowo i racjonalnie odżywiać, jakie znaczenie ma dla życia człowieka powietrze i woda, jak stan środowiska wpływa na zdrowie. Oraz wiele więcej.

Pakiet materiałów edukacyjnych w bloku „Ja i środowisko” w wersji rozszerzonej zawiera:

  • Plakat o wymiarze A1 wraz z serią wymiennych naklejek. Plakat ,,żyje” z klasą przez cały rok, dzięki czemu pomaga dzieciom kształtować nawyki związane z ochroną przyrody. Uczniowie wypełniają plakat zgodnie z przerabianym tematem.
  • Książkę, która stanowi przewodnik po programie. Zebraliśmy w niej instrukcje dla nauczyciela oraz karty pracy dla uczniów, które uatrakcyjnią zajęcia lekcyjne i pomogą w realizacji podstawy programowej.
  • Całoroczny dostęp do quizów przyrodniczych, bajek i innych interaktywnych treści dostępnych po zalogowaniu.
  • Dyplomy dla dyrekcji szkoły, nauczyciela oraz wszystkich Przyjaciół Pandy, czyli dzieci z całej klasy, które w ciągu roku będą przyswajać zasady odpowiedzialnej konsumpcji i kształtować ekologiczne postawy.

Materiały edukacyjne zostały wyprodukowane z dbałością o szczegóły i wydrukowane na papierze ekologicznym.

Powrót